دلار گرفته اند ولی کالایی وارد نکرده اند !!!

شرکت‌هایی که ارز دولتی گرفته‌اند ولی وارداتی نداشته یا آن را بازنگردانده‌اند

شعبده بازهای اقتصاد را بهتر بشناسیم ...

@mrtarkhiscom 

@mrtarkhiscom 

@mrtarkhiscom 

@mrtarkhiscom 

 

۱۰ شرکت حوزه دارو و ۱۰ شرکت واردکننده کالاهای اساسی با بیش از ۹۷۹ میلیون یورو دولتی، هیچ کالایی وارد نکرده‌اند.

۱۰ شرکت واردکننده کالاهای اساسی درمجموع نزدیک به ۸۴۹ میلیون یورو تخلف ارزی یا ارز رفع تعهد نشده دارند.

۵۷۱ میلیون یورو از آن معادل ۵۸ درصد کل تخلف ارزی، از آن دو شرکت کاملا دولتی «بازرگانی دولتی ایران و پشتیبانی امور دام کشور» است.

سومین شرکت با بیش‌ترین تخلفات ارزی، شرکت طبیعت سبز میهن است که ۵۶.۸ میلیون یورو تخلف ارزی دارد. مالک این شرکت ابوالفضل پایداری و شرکا هستند. ابوالفضل فرزند ایوب پایداری، مالک لبنیات و بستنی میهن است.

چهارمین شرکت، صبا پیشرو کالا با ۴۸.۶ میلیون یورو تخلف است که بررسی‌ها در روزنامه رسمی نشان می‌دهد در آخرین تغییرات مدیریتی این شرکت (اردیبهشت سال جاری) محمد محسن و محمدحسن طباطبایی به‌ترتیب رئیس و نایب‌رئیس هیات‌ مدیره و علی ابراهیمی به مدیرعاملی این شرکت انتخاب شده و شرکت در «قم» است.

پنجمین شرکت، غذا فرآور پنگوئن با نزدیک به ۴۷ میلیون‌ یورو تخلف ارزی است که رضا جعفری مدیرش است و در زرندیه استان مرکزی است.

ششمین شرکت گروه صنعتی پژوهشی فرهیختگان زرنام است که ۴۶ میلیون یورو تخلف ارزی دارد. این شرکت با نام مرتضی سلطانی شناخته می‌شود که بناکننده برندهای معتبری چون زرماکارون است.

هفتمین شرکت، آوا تجارت صبا است که ۳۱.۵میلیون‌ یورو تخلف ارزی دارد و مدیریت‌اش با خانواده مشهور مدلل است. خانواده مدلل بخش اصلی واردات بازار خوارک دام و طیور کشور را در دست دارند.

هشتمین شرکت، صنعت غذایی کوروش است که ۲۶.۷ میلیون یورو تخلف ارزی دارد. مدیریت این شرکت با محمدکریم فضلی است که همه او را با گروه صنعتی گلرنگ می‌شناسند.

نهمین شرکت آریا تجارت سده با ۱۱.۶ میلیون‌ یورو است که مدیرانش، حمیدرضا قاسمی و حمید حاج‌حیدری هستند.

دهمین شرکت توسعه کشت و صنعت اکسون است که بیش از ۹ میلیون یورو تخلف ارزی دارد./فرهیختگان

 

ما رو به دوستان خود هم معرفی کنید ...

 

#دلار #دلاردولتی #اخبارایران #اختلاس #واردات